Přednášky v 5. třídách

Kliknutím na fotografii se přesunete do i-Alba.

V pátek 17.3. si žáci z 5. tříd vyslechli hned dvě přednášky.

V první přednášce pod názvem Nestresuj se stresem se seznámili s pojmem stres (pozitivní, negativní), co na stres funguje, co ne. Dětem byly doporučeny různé techniky, jak proti negativnímu stresu bojovat.

Druhá přednáška Adam a Eva aneb nejsme stejní se zabývala průběhem a změnami v dospívání (tělesnými, psychickými a sociálními). Byly připomenuty zásady zdravého životního stylu, osobní hygieny. Žákům byla zdůrazněna originalita každého člověka, doporučeno nesrovnávat se, nekopírovat, ale myslet pozitivně, uvědomit si své přednosti a silné stránky.

Ludmila Hrušková a Ilona Klimešová