Login

Honza Frait - 4. v republice (literární soutěž)

18.02. 2020
Kliknutím na fotografii se přesunete do I-Alba.

Kliknutím na fotografii se přesunete do I-Alba.


   V polovině října jsme si ve třídě 7.B udělali tvůrčí hodinu literatury a pokusili se vytvořit básničky, příběhy a krátké úvahy na téma "Zpomal, prosím!"  Když jsme si četli naše výtvory, některým jsme se pěkně nasmáli, ale většinou nás naše práce přinutili k zamyšlení, proč jsou lidé na silnicích tak neohleduplní, kam pořád tak spěchají, proč tím ohrožují své životy.

   Teprve v závěru hodiny nám paní učitelka Zemanová řekla, že to byl záměr a že jsme se pokusili zpracovat téma již 5.ročníku literární a výtvarné soutěže vyhlášené Policií ČR v rámci projektu Markétina dopravní výchova.

   Z povedených prací byly poslány dvě do krajského kola a světe div se, obě se umístily na předních příčkách. Valentýna Kovářová ( 7.B. ) zaujala se svým příběhem 4. místo a Jan Frait ( 7.B ) se umístil na skvělém 2. místě se svou básní.

   A co nás překvapilo a především potěšilo ještě víc? Z více než šesti tisíc dětí z celé ČR se Honza Frait umístil na krásném 4. místě celostátního kola! Honzo, gratulujeme a přejeme hodně dalších uměleckých úspěchů a hlavně žádné rychlé a bezohledné řidiče na silnicích :)

   Ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání cen došlo 7. února 2020 v Muzeu Policie ČR v Praze za přítomnosti televize Prima.

                                                                     Renáta Zemanová


Zpět na hlavní výpis

kontakty - telefon, email
rozvrhy tříd a učitelů
elektronická žákovská knížka
objednání - rušení obědů - jídelníček
suplování
home
HOME

Created by © 2015-2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy