Výlet k MDD - Výlet za golfem

06.06. 2017

V pátek dne 3.června 2017 se 17 žáků 2. stupně zúčastnilo výletu na golfové hřiště. Tentokrát se přihlásili jen samí hoši, šlo tedy o čistě pánskou záležitost. Cestu na hřiště premiérově obstaral autobus s výtečnou řidičkou paní Nejedlou. Žáci tak po příjezdu na golfové hřiště byli plni sil a nadšení, které jim vydrželo po celý den. Po příjezdu je kromě nádherného počasí přívítal jménem 1.Jihočeského golfového klubu i trenér golfu pan Bohumil Hůlka. Po krátkém úvodním povídání již žáci byli rozděleni do dvou skupin. Jedna pod vedením pana Hůlky šla trénovat na driving a následně pak nácvik krátké hry, tzv. putting a chipping. Druhá skupina se rozdělila na polovinu a v doprovodu vyučujících a též golfistů Josefa Novotného a Václava Michalce, šla přímo na hřiště, kde si měli možnost žáci vyzkoušet hru sami v reálných podmínkách. Samotná hra žáky velice bavila. Po návratu ze hřiště se skupiny prohodily a celá situace se opakovala.

Odpoledne po skončení hry a obědě byla uskutečněna soutěž o nejlépe puttujícího žáka. V nelítostném souboji všech 17 žáků, kde rozhodoval každý centimetr doběhu míčku na greenu a některé míčky opakovaně ne a ne spadnout do jamky, nakonec zvítězil a novou hůl, tzv. putter, si odnesl Filip Studený z 9.A. Na druhém místě pak skončil David Minh z 6.B a třetí pozici po rozstřelu s Michalem Křiváčkem (který předváděl nádherně ležérní putty) nakonec obhájil Dominik Pauš, taktéž z 9.A.

Na samý závěr se 8 zájemců zůčastnilo soutěže o nejmenší počet úderů na jamce č.3. Na třetím místě se s počtem 11 úderů umístil Filip Studený z 9.A. Nejméně úderů a to pouze 6, shodně míčku uštědřili a bitvu o 1. místo tak svedli, Dominik Pauš z 9.A a David Chlaň z 9.B. Po následném rozstřelu, který tentokrát obnášel nejdelší odpal, nakonec zvítězil Dominik Pauš a odnesl si zbrusu novou hůl, tzv. železo.

Podle ohlasů žáků věříme, že si všichni tento den výborně užili. Bez odměny nakonec neodjížděl nikdo. Každý dostal nový golfový míček, tatranku a věcnou cenu od golfového klubu Bechyně, společně s poděkováním za vzorné chování žáků na hřišti a v celém resortu.

Za učitele mohu též prohlásit tento výlet na golfové hřiště za nejpodařenější za poslední roky a přeji v následujících letech škole ZŠ Soběslav Komenského mnoho podobně kvalitních akcí.

Za vyučující Mgr. Václav Michalec