Výlet k MDD - Laser game v Písku

06.06. 2017

V pátek jsme se vydali do Písku za laser game. Bylo nás 46 dětí a tři učitelé.

Autobus nás vysadil na parkovišti a my jsme museli jít na náměstí pěšky. V budově Laser Game Arény nás přivítaly dvě ženy, které nám vysvětlily pravidla a ukázaly, jak si máme obléci vesty na hry.

Vesty měly na sobě čidla, která svítila barevně a právě do nich se trefovalo laserem. Když jsme se trefili, vesta přestala na pět sekund svítit. Daný hráč tedy nemohl pět sekund střílet. K vestě byla připnuta pistole, která střílela lasery.

Byli jsme rozděleni do osmi týmů po pěti hráčích. Každý z nás měl zaplacené dvě hry. Hra trvala 15 minut. Mezitím co dva týmy proti sobě hrály, ostatní se zabavili na virtuální realitě, simulátoru řízení auta, ping pongu, fuslečníku, air-hockeyi nebo na kulečníku.

Když přišel na řadu můj tým, oblékli jsme si vesty a vzali si do ruky pistole. Najednou se ozvalo: ,,GO,GO!“ My vběhli do hry a schovávali se za překážkami. Stříleli jsme po sobě, vymýšleli taktiku na obklíčení týmu a běhali po celé místnosti. Za sestřelení se dostávali body, podle bodů se potom určilo pořadí hráčů a vítězný tým. Měli jsme radost z toho, jak se nám daří. Když si každý odehrál druhou hru, mohl si připlatit ještě jednu. Naše touha byla porazit učitele, tak jsme je požádali, jestli si proti nám nezahrají - ti souhlasili. Připsali se tedy k nám na papír. Po náročném boji jsme ale podlehli. Počkali jsme, až dohraje poslední tým, vyfotili se a vyrazili k autobusu.

Výlet se povedl.

Denisa Tupá, 8.A