Výlet k MDD - Děbolín

07.06. 2017

Děti ze třetích a čtvrtých tříd (celkem 47) se v pátek 2. 6. 2017 vypravily do Výtvarné dílny paní Romany Hulíkové v Děbolíně. Nejprve si namalovaly glazurovacími barvami připravený zvonek, potom z hlíny vytvořily ozdobu. Paní Hulíková svými zkušenými radami pomohla dětem všechny činnosti úspěšně dokončit.

Dopoledne rychle uteklo a už tu byl čas protáhnout si celé tělo. Všichni si proto udělali tříkilometrovou procházku na rozhlednu na Rýdův kopec. Rozhledna s vyhlídkovou plošinou je 33 m vysoká. Vedou na ni dvě schodiště a je z ní nádherný rozhled. To bylo příjemné protažení!

Mnohým pěkně vytrávilo, a tak jim cesta zpět netrvala dlouho. Čekalo na ně totiž slíbené opékání vuřtů. Děti se vrátily před výtvarnou dílnu, kde paní Hulíková vše potřebné k opékání připravila.

Všichni se vraceli z výletu spokojení a již netrpělivě čekají na výsledky svého snažení po vypálení v peci.

Ludmila Hrušková, Ilona Klimešová