Výlety ke Dni dětí 2023

Milé děti,

dne 1. června se slaví Mezinárodní den dětí a naše škola, jako každý rok, pořádá k tomuto dni nejrůznější výlety. Výlety se budou konat v pátek 2. června.

1. – 5. třídy budou mít výlety ke Dni dětí v rámci jednotlivých ročníků v Soběslavi nebo v jejím okolí.

Pro 6. – 9. ročník jsme připravili nabídku celkem 8 variant výletů ať už sportovních aktivit či poznávacích zájezdů.
Nyní máte 14 dní na vybrání výletu. Bude záležet nejen na vašem zájmu, ale i na finančních možnostech rodičů, proto jsou některé výlety finančně náročnější, některé naopak zadarmo. Zvolte si variantu, kterou byste chtěli, zároveň si ale vyberte i náhradní výlet, protože každá akce je omezena určitým počtem míst. Musíte být tedy připraveni na situaci, že váš výlet již bude obsazený a vy si budete muset zvolit jiný.

Platby za jednotlivé výlety
Zkontrolujte stav konta třídního fondu Vašeho dítěte. V případě nízkého zůstatku vložte do 15. 5. 2023 finanční částku za vybraný výlet, aby se Vaše dcera/Váš syn mohli výletu zúčastnit. Vzhledem k tomu, že se blíží konec školního roku a budou nutné další platby (školní výlety, focení dětí,…), můžete poslat vyšší částku.

Přihlašovat se lze elektronicky od pondělí 17. dubna 2023 od 19:30 hodin.

Pokyny k přihlašování ZDE

Níže naleznete jednotlivé varianty výletů spolu s cenami a kapacitou míst.

Výlet ke Dni dětí – varianta I

NÁRODNÍ MUZEUM PRAHA

Cíl: Praha – Národní muzeum

Doprava: vlakem – odjezd cca 7:30, návrat cca 14:00 až 15:30

Náplň: Samostatná prohlídka Národního muzea Praha včetně aktuálních expozic a opravené kopule, rozchod.

Poznámka: jídlo i pití s sebou, případně finance na koupení

Účastníků: 25

Cena: doprava 220- Kč (vstup – zdarma)

Výlet ke Dni dětí – varianta II

NA KOLE KRAJEM RYBNÍKŮ

Cíl: Planá nad Lužnicí – Strkov

Doprava: Kolo tam i zpět (celkem 40 km). Odjezd v 7:50 od školy, návrat mezi 15:00 a 15:30 ke škole.

Náplň: Cyklistické putování po okolí Soběslavi s návštěvou rozhledny v Krátošicích. Oběd z vlastních zásob nebo bude možnost zakoupit v restauraci na Strkově v Plané nad Lužnicí.

Výlet ke Dni dětí – varianta III

MUZEUM SMYSLŮ PRAHA

Cíl: Praha – Muzeum smyslů

Doprava: Vlak – odjezd z vlakového nádraží v 7:42 návrat v 14:16

Náplň: Návštěva Muzea smyslů – muzeum, kde se můžeme stát součástí expozice. Budeme se zde procházet po stropě, lehneme si na fakírovo lože nebo povyrosteme.

Poznámka: jídlo, pití s sebou

Účastníků: 25

Cena: 400,-Kč (doprava vlakem a vstup do muzea)

Výlet ke Dni dětí – varianta IV

RYBÁŘSKÉ ZÁVODY

Cíl: Soběslav

Doprava: Pěšky

odchod v 8:00 od knihovny, návrat přibližně do 13:00 hod.

Náplň: Dětské rybářské závody na potoce v Soběslavi u gumového jezu. Žáci, kteří mají vlastní rybářskou povolenku, si ji vezmou s sebou (mohou si odnést úlovek). Na závěr budou nejlepším 3 účastníkům předány diplomy.

Nutné vlastní rybářské vybavení včetně návnady!

Poznámka: jídlo, pití s sebou

Účastníků: 15

Výlet ke Dni dětí – varianta V

FITNESS STUDIO RELAX

Cíl: Soběslav – fitness studio Relax

Doprava: pěšky, odchod ráno v 8:00 od školy, návrat přibližně v 13:00.

Náplň: Badminton, squash, aerobik, posilovna, cvičení s moderními pomůckami, beach volejbal, workoutové hřiště.

Účastníků: 16

Cena: 50,- Kč

Výlet ke Dni dětí – varianta VI

LASER GAME

Cíl: Písek

Doprava: autobusem, odjezd v 7:30 od školy, návrat kolem 15. hodiny

Náplň: Návštěva Laser arény v Písku. Laser game je bezkontaktní, adrenalinová forma zábavy na způsob paintballu či air softu, kde kuličky nahrazují neškodné laserové paprsky ve speciální zatemněné aréně s různými druhy překážek a efektů.

Každá hra trvá 15 minut. Děti vytvoří skupinky po 8 – 10 hráčích. O bezpečnosti a pravidlech budou děti proškoleny při příchodu. Každá vytvořená skupina bude hrát 2 hry. Ostatní děti mezitím můžou zadarmo plně využít prostory arény a zbývající hry jako například air hokej, fuslečník, kulečník, simulátor, pink-ponk…

V případě zájmu jde dopředu objednat oběd – řízek – 85,-Kč, pizza – 149,-Kč

S sebou: svačinu, pití, kapesné, kartička ZP

Účastníků: 47

Cena: 270,- Kč (doprava a vstup na 2 hry)

Výlet ke Dni dětí – varianta VII

VÝLETNÍ PLAVBA LODÍ

Cíl: Výletní plavba lodí (Hluboká nad Vltavou - České Budějovice)

Doprava: vlak, pěšky, plavba lodí, odjezd i návrat vlakem (návrat v odpoledních hodinách)

Náplň: turistický výlet, plavba lodí Hluboká nad Vltavou – České Budějovice, prohlídka Českých Budějovic.

Účastníků: 30

Oběd: možný individuálně v Českých Budějovicích

Cena: 200,- Kč (doprava vlakem + plavba lodí)

Výlet ke Dni dětí – varianta VIII

SoBĚSLAVSKÉ POVĚSTI S VÝSTUPEM NA VĚŽ

Cíl: Soběslav a okolí

Doprava: Pěšky, odchod od školy v 8:00 hod., návrat okolo 13:00 hod.

Náplň: - komentovaná prohlídka města, seznámení s historií města,

- seznámení s pamětihodnostmi Soběslavi, návštěva kostelu

- výstup na městskou věž (zde budou žáci upozorněni na pamětihodnosti ve městě a další zajímavá místa, která přehledně uvidí z výšky)

- prohlídka věže Hláska a části sklepení, seznámení s historií a pověstmi vztahující se k věži