Výlet ke DD - Záchranná stanice zvířat

Ráno v 7,30 jsme odjeli od školy do Třeboně. Naším cílem byla záchranná stanice volně žijících živočichů v Třeboni.
Zastavili jsme na parkovišti pro autobusy, kde byl ukazatel na záchrannou stanici zvířat. Po několika metrech jsme došli na místo. Ve stanici  na nás čekal ošetřovatel, který nás provedl celou stanicí. Ve stanici jsme mohli vidět například výra velkého, dvě malé veverky, slepou volavku, kolouška, lišku, vydry a další. O všechny se zde pěkně starají, a když se uzdraví, je možné, že se dokonce vrátí do volné přírody.
Po prohlídce jsme šli na nedaleké náměstí, kde jsme měli rozchod. Kolem půl jedné jsme odjeli ke škole.

Výlet se nám líbil a poznali jsme další pěkné místo, kde se starají o nemocná zvířata.

Tereza Krovozová, 5.A