Vybíjená 4. třídy a basketbal 6. a 7. tříd

15.04. 2019

Vybíjená 4. třídy

Na konci března se smíšené družstvo 4. tříd zúčastnilo turnaje ve vybíjené. Patnáct družstev bylo rozděleno do pětičlenných skupin. V boji o první místo ve skupině jsme podlehli ZŠ Malšice 6:10. To nás odsoudilo k boji o 4.-6. místo. Zde jsme porazili ZŠ Měšice a prohráli se ZŠ Bechyně, což pro nás znamenalo konečné 5. místo.

Školu reprezentovali tito žáci a žákyně: Gabriela Vlnová, Veronika Holcová, David Janovský, Petr Štěpán, Lukáš Novák, Michal Paleček, Adam Vojta, Daniel Matouš, Štěpán Staněk, Michal Hoško a Radim Krejčí.

Basketbal 6. a 7. tříd

V měsíci dubnu proběhla na ZŠ Helsinská Tábor okresní kola v basketbale žákyň a žáků 6. a 7. tříd. V obou kategoriích bylo přihlášeno 7 škol. Hrálo se systémem každý s každým. Děvčata po velmi dobrých výkonech obsadila krásné 3. místo. Chlapci po počátečních rozpacích porazili ZŠ Edvarda Beneše Soběslav a ZŠ Sezimovo Ústí. V konečném účtování to však díky horším vzájemným zápasům znamenalo 6. místo.

Sestava děvčat: Kamila Viturková, Kateřina Holasová, Pavla Forzstáková, Lucie Nejedlá, Adéla Ctiborová, Tereza Keňová, Marie Kipielová, Zuzana Havlíková, Vanessa Marešová a Natálie Faustová.

Sestava chlapců: David Petrásek, Adam Novák, Vojtěch Studený, Adam Vavřík, Ondřej Vraštil, František Peterka a Martin Novotný, Jakub Hybš.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy.

Vladimír Drachovský