Včelí svět

15.06. 2019

Z čeho je med? Kdo tvoří včelí rodinu? Jaké úkoly plní její členové? Jak a co dokáží včely „vyrobit“?
   Na tyto a na další otázky se žáci druhých tříd dozvěděli odpovědi ve Včelím světě v Hulicích. Podívali se též na živé včely v proskleném úlu, dřevěný úlek pro čmeláky, zkusili se orientovat jako včelky podle čichu, poslechli si zvuk včel, postavili si včelí úl, ochutnali včelí med a z včelího vosku si vyrobili svíčku.

Na závěr si mohly děti vybrat a koupit něco z celé škály výrobků vyrobených z medu. Počasí dětem přálo a plny dojmů se spokojeně vracely domů.

Marcela Parisová, Marie Pšeničková