Ukončení projektu

15.01. 2017
Ukončení projektu

Projekt „Vzdělání pedagogů školy v oblasti etické výchovy a začlenění etické výchovy do vzdělávací praxe formou integrovaných hodin“ byl ukončen 23. 12. 2016.Etická výchova byla zařazena do ŠVP jako jedno z průřezových témat.Pro vytváření vztahů je nejdůležitějším faktorem osobnost učitele, protože právě učitel dovede silně ovlivňovat klima ve škole a vybavit žáky potřebnými hodnotami pro život.Projektu se zúčastnili všichni pedagogové školy, a to účastí na vybraných seminářích a zpracováním příprav na jednotlivé hodiny etické výchovy.

V rámci projektu získala naše škola učebnice Etická výchova pro všechny ročníky a pracovní listy, které učebnice vhodně doplňují. Obojí bude usnadňovat výuku. Byly nakoupeny i pomůcky, např. hry a odborné knihy.

Věříme, že výsledkem celého projektu bude snížení konfliktních situací ve škole, zkvalitnění vztahů ve škole a zlepšení komunikace mezi žáky samotnými i mezi učiteli a žáky.

Mgr. Romana Bláhová