Stezka korunami stromů

07.06. 2016

Jeden z výletů na Den dětí směřoval na Lipno na stezku do korun stromů.

Sešli jsme se ráno u školy a nastoupili do autobusu, který řídila paní Nejedlá. Jely s námi pí učitelky Bláhová a Kostrbová a pí vychovatelka Widlová. Po hodině a půl jsme za občasného deště dorazili na centrální parkoviště v Lipně nad Vltavou a odtud jsme se vydali pěšky lesem k bráně, odkud stezka začíná.

Cestou trochu pršelo, ale na dobré náladě nám déšť neubral. Cesta nahoru byla docela prudká, ale zvládli jsme ji všichni bez problémů. Na chvilku jsme si odpočinuli a pak jsme se vydali přes bránu stezkou vzhůru do korun stromů. Chvílemi zase pršelo, ale z věže seshora už jsme mohli pozorovat okolní krajinu a Lipenské jezero i bez deštníků.

Po celé trase stezky byly naučné tabule a skříňky s různými otázkami, takže jsme se o stavbě stezky dozvěděli spoustu informací. Tobogán uvnitř stezky byl zavřený, a tak jsme museli dolů zase „po svých“. Pro zpáteční cestu jsme zvolili cestu pro koloběžky, prošli jsme se lesem a za odměnu jsme si pak dopřáli něco dobrého z nabídky bufetu nebo z vlastních zásob.

Na parkovišti už na nás čekal autobus a odvezl nás zase až ke škole.

Celý výlet jsme si užili!

Denise Hubingerová, VII. A, Romana Bláhová