Soutěž Lovci nebes - ukázky dravců

01.04. 2016

Čtyři třídy 1. stupně naší školy (3. A, B, 4. B a 5. B) se v letošním školním roce přihlásily do soutěže Lovci nebes vyhlášené společností Falcopredonum. Třídy plní průběžně během školního roku 3 úkoly.

Dne 29.3. naši školu navštívil s ukázkami dravců zástupce této společnosti. V poutavém vyprávění představil dětem výra velkého, raroha velkého a orla stepního.

„Barny“- výr velký - byl šestiletý samec vážící 1,5 kg, jeho rozpětí křídel 1,5 m vzbuzovalo obdiv.

Dětem se velice líbil „Rufus“, tříletý raroh velký. Dozvěděly se, že uvidí holuba na vzdálenost 11 km. Loví jen v letu, je druhým nejrychlejším opeřencem na planetě (250 km/h) po sokolovi (440 km/h). Své letecké umění předváděl při chytání kořisti na návnadu.

Největší z opeřenců byla „Minea“, tříletá samice orla stepního. Orel stepní může mít rozpětí křídel až 2 m, dovede ulovit kořist i 4 kg těžkou a dožívá se 30- 35 let.

Děti odcházely ze setkání nejen nabité informacemi o těchto dravcích, ale také spokojené, protože si je mohly zblízka prohlédnout a také si je pohladit.

Ludmila Hrušková