Šmoulí letní tábor v Dírné

28.08. 2018

Týden plný her, soutěží a zábavy byl připraven pro děti, které se zúčastnily letního tábora v Dírné.

Celotáborovou hrou je provázely oblíbené postavičky Šmoulů. V rámci bohatého doprovodného programu se děti zúčastnily hledání pokladu, táborové pouti, orientačního běhu dvojic, přírodovědné sazky, soutěží sportovního charakteru. Zahrály si „ Ovce“,  „Pašeráky“, „Pyramidy“, zazpívaly si písně s doprovodem kytary. Svou odvahu prokázaly na malé noční procházce. Líbil se jim celodenní výlet na Červenou Lhotu.

Velkou atrakcí byla pro děti improvizovaná skluzavka, kterou pro ně připravili hasiči z Přehořova. Úspěch měla ukázka kynologického výcviku, kterou jim předvedla Alena Ondřejová. Děti se mohly těšit na návštěvu vojáků z Bechyně. Pod jejich vedením si vyzkoušely prvky sebeobrany,  zapojily se do hasičské soutěže.
Ukázkami z leteckého modelářství děti  zaujal pan Bodlák. Celý tábor byl ukončen slavnostním vyhlášením výsledků celotáborové hry, předáním diplomů, drobných cen, diskotékou a ohňostrojem.

Pobyt na táboře přispěl k aktivnímu prožití volného času dětí o prázdninách, přinesl jim mnoho nezapomenutelných zážitků i poznatků. Za úspěšné zabezpečení a průběh tábora patří poděkování jeho organizátorům, dobrovolným hasičům z Přehořova, vojákům z Bechyně, p. Wratislavovi, Průšovi, Suchanovi, Vackovi, Bodlákovi a sponzorům: Fontea, Bohemia Chips, EFKO, Madeta, Frish – Holz Veselí nad Lužnicí.

vedení tábora LT