Škola vaření

14.11. 2019

V rámci projektového dne, který se uskutečnil ve čtvrtek 10.10.2019, se děti z naší ŠD zúčastnily lekce vaření.

Pod vedením odborníka z praxe se seznámily s postupem přípravy pizzy. Těsto bylo připraveno podle osvědčeného receptu. Následovala zajímavá práce s hotovým těstem, volba tomatového nebo smetanového základu. Při přípravě náplně pizzy byly využity nejrůznější kombinace surovin. Nechyběly různé druhy sýrů, šunka, kukuřice, olivy, papriky nebo žampiony. Děti zvládly chuťově skvělé variace a z dobrého jídla měly radost.

Z celé akce si přinesly pár praktických rad pro přípravu pizzy v slané i sladké podobě a malou ochutnávku pro rodiče.

Dagmar Pechová, Jitka Macháčková