Psi pomáhají

Žáky prvních a třetích tříd navštívili pejsci z občanského sdružení „Psi pomáhají.“ Tito psi bezplatně pomáhají lidem se speciálními potřebami, např. v ústavních zařízeních, stacionářích, integračních centrech i u jednotlivců. Svými pravidelnými návštěvami přispívají ke zlepšení zdravotního i psychického stavu pomocí příznivého působení psa na člověka.

V rámci této „psí návštěvy“ byla uspořádána i beseda, během které se žáci dověděli řadu informací o účincích canisterapie, chování člověka ke psům a o chování k lidem s handicapem. Klienty jsou především děti s vážným tělesným a mentálním postižením, které tito speciálně vycvičení psi motivují a dávají jim chuť do života.

„Psí návštěva“ za ukázky a besedu pro naše malé žáčky nic nepožadovala, pouze poprosila o dárky, které by jim v této době pomohly.

Prosíme tudíž žáky naší školy, zda by věci (uvedené na seznamu) donesli do školy a předali třídním učitelům.

Seznam věcí, které lze darovat:

Psí piškoty (ne Opavia), konzervy, pamlsky pro psy, doplňky stravy (např. multivitaminy, kloubní výživu, psí probiotika, odčervovací tablety), antiparazitika (obojek proti klíšťatům), granule, hračky, prášek na praní, aviváž, desinfekce (Savo, Sanytol), deky, ručníky, osušky.

Za donesené dárky předem děkujeme.

vedení školy