Návštěva pekárny „Adélka“

Kliknutím na fotografii se přesunete do i-Alba.

Ve čtvrtek 20. dubna si žáci tříd 3.A, 3.B a 3.C vyjeli na exkurzi do pekárny Adélka v Pelhřimově.

Cesta autobusem příjemně uběhla a než jsme se nadáli, parkovali jsme na rozlehlém prostranství pekárny.

Vyzvedla si nás výrobní ředitelka, dovedla na provozovnu a rozdělila na dvě skupiny. Všichni jsme dostali krásné čepičky (dospělí i pláště) a prohlídka mohla začít.

Viděli jsme kompletní výrobu chleba od zadělání těsta, porcování, válení do ošatek, přes kynutí, pečení a nakonec ukládání upečeného do přepravek. Mohli jsme ochutnat ještě teplé a křehké rohlíky, jejichž výroba právě skončila. Dále jsme nahlédli do výrobny sladkého pečiva, kde některé fascinovala tvorba makového závinu a pletení vánoček. Vybraní odvážlivci si válení a pletení vánočky mohli vyzkoušet. Prohlídku jsme zakončili ve výrobně zákusků s ochutnáním sušenek. Poučení a nakrmení jsme za vše poděkovali a přesunuli se na náměstí. Zde nemohla chybět návštěva Muzea strašidel, pelhřimovského „Pekla“ a hlavně několika obchůdků.

Domů se všichni vraceli spokojení a se spoustou zážitků.

3.A, 3.B, 3.C