Mozaika činností školní družiny

14.03. 2017

Ve školní družině se snažíme oživit lidové tradice, které se vztahovaly k masopustnímu období a karnevalovému veselí.

Maskami, které si děti v družině vyrobily, paní vychovatelky vyzdobily hernu, v níž probíhal letošní dětský karneval.

Tuto společenskou událost vtipně zahájil vodník Česílko, poté následovalo vystoupení tanečního kroužku pod vedením Lucie Bláhové. Na účastníky karnevalu čekal bohatý program v podobě zábavných her a soutěží. Největší úspěch měly závody s balónky a taneční hry. Všichni soutěžící za plnění úkolů získali sladké odměny. Vyvrcholením karnevalu byl pestrý průvod masek. Nejpůsobivější a nejhezčí masky byly odměněny drobnými dárky.

Z hezkého odpoledne měly radost nejen děti, ale i ti, kteří se podíleli na přípravě celého karnevalu.

Žákyně naší školy se také zúčastnily karnevalového odpoledne v Senior domu v Soběslavi. Pro účastníky si připravily pohybové skladby, do kterých se skvěle zapojili zaměstnanci Senior domu. Jejich společné vystoupení tak přispělo k úsměvné a veselé atmosféře celého odpoledne.

„Bludištěm k pokladu“ je název soutěže, která se zaměřuje na znalosti a dovednosti dětí z různých oblastí. Každý týden společně soutěží žáci ŠD ze II. A, II. C a III. A na určité téma. Po každé akci se výsledky zaznamenávají na papír s nakresleným bludištěm. Do této doby se žáci zúčastnili soutěže s názvem „Z pohádky do pohádky“ ve které prokázali svou nebojácnost, šikovnost, výtvarné schopnosti, znalosti pohádek. Následovala soutěž „Šoumen ŠD“, ve které dostali příležitost žáci, kteří rádi baví ostatní. V soutěži „Malý doktor“ si všichni procvičili teoreticky i prakticky zásady první pomoci.

8. dubna organizuje školní družina zájezd do Českých Budějovic.

vychovatelka Dagmar Pechová