Mikulášská laťka

04.12. 2015

Dne 3. 12. 2015 se naše škola zúčastnila 17. ročníku Mikulášské laťky v Táboře.

Jeli jsme s panem učitelem Holasem. V 8:00 hodin byla zahájena kategorie mladších žáků a žákyň. Nejlépe si v této kategorii vedl Dominik Kraus (7.B), který skočil 135 cm. Druhého nejlepšího výsledku dosáhla Sára Montoto (7.A), která si zlepšila osobní rekord na 125 cm, současně s ní skončil Miroslav Forszták (7.A). Kristýna Mrázová (7.B) skončila těsně za svým osobním rekordem a skočila 115 cm.

Kategorii starších žáků a žákyň reprezentovalo 8 chlapců a 4 dívky. Nejlépe z chlapců si vedl Dominik Pauš (8.A), který skočil 140 cm a tím si vylepšil svoje osobní maximum. Ondřej Boucník (8.A), Rostislav Zeman (8.B), Roman Pokorný (8.A) a Vít Čech (8.B) zdolali výšku 135 cm. O něco horší výkon předvedli Michal Křiváček (8.A) a Filip Studený (8.A), skočili 130 cm. Dnešní závody se nepovedly Adamovi Čížkovi (8.A), který skočil 125 cm. Nejlépe se dařilo starším žákyním. Veronika Fördösová (8.A) si vylepšila svoje dosavadní maximum na 130 cm. Závod ale moc nevyšel Kláře Málkové (9.B), která skočila „jen“ 135 cm. Vzápětí však toto zklamání vystřídala radost Veroniky Chlaňové (8.B) z dlouho nedosažitelné hranice 140 cm a posunutí osobního rekordu. Veronika se nakonec umístila na krásném 5. místě, o které byl velký souboj mezi šesti odvážlivci, kterým se povedlo tuto výšku zdolat. Nakonec rozhodl zápis, ve kterém vítězství těsně uniklo Elišce Novotné (9.B), která výkonem 140 cm a téměř čistým zápisem obsadila 2. místo.

Již teď se těšíme na příští ročník.

Eliška Novotná (9.B)