Léto se Simpsonovými

07.03. 2016

Letní tábory nabízejí dětem aktivní využití volného času o prázdninách.

Činnost dětí letošního tábora v Dírné byla tradičně inspirována celotáborovou hrou. Prostřednictvím známých postaviček rodiny Simpsonových děti dostávaly různé úkoly pro své oddíly.

Soutěžní formou tak měly možnost porovnat své výkony. Postupně vznikal žebříček sestavený z výsledků jejich sportovní i duševní zdatnosti, důvtipu a šikovnosti. V rámci jednotlivých etap si děti zahrály hry – Chytrá Líza, Korále pro Marge, Hledejte rodinu Simpsonovu, Koláč pro Homera.

Etapovou hru doplňovaly běžné táborové aktivity i soutěže jednotlivců. Děti se mohly těšit na táborovou pouť, překážkovou dráhu, táborák, zpěv s doprovodem kytary, orientační závod, atletickou olympiádu i stezku odvahy. Jednotlivé soutěže i hry byly průběžně vyhodnocovány. Odměnou byly diplomy i drobné dárky.

Zpestřením táborového života byly návštěvy hasičů z Přehořova a Vodní záchranné služby ze Soběslavi. Děti měly jedinečnou možnost se zapojit do hasičské soutěže a prakticky si zopakovat zásady první pomoci. Líbily se jim ukázky kynologického výcviku pod vedením p. Ondřeje. Zúčastnily se i celodenního výletu na Červenou Lhotu.

Celý tábor byl ukončen slavnostním předáním medailí s upomínkou na celotáborovou hru, diskotékou a ohňostrojem.

Za úspěšné zabezpečení a průběh tábora patří poděkování jeho organizátorům, hasičům z Přehořova, Vodní záchranné službě se Soběslavi, pí Drtinové, p. Wratislavovi, Průšovi, Suchanovi, Ondřejovi, Cihlářovi a sponzorům: Chips Choustník – p. Gajdolín, Madeta, Fontea, Efko, Trio Soběslav a Frisch – Holz Veselí nad Lužnicí.