Informace o testování od 31.1. 2022

28.01. 2022

Vážení rodiče,

na základě nového mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví Vás informuji, že od pondělí 31. 1. 2022 bude testování probíhat i nadále jednou týdně – v pondělí.

V případě pondělní nepřítomnosti žáka ve škole je pak žák testován po příchodu do školy.

Zákonný zástupce žáků 1. – 3. tříd může být přítomen u testování svého dítěte.

S účinností od 31. 1. 2022 bude nově platit výjimka z povinného testování ve školách a z povinného testování pro osoby, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u nich doba nařízené izolace a od pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, na jehož základě byla nařízena izolace, neuplynulo více než 30 dnů.

Po tuto dobu (30 dní od datumu prokázaného pozitivního RT-PCR testu) nejsou žáci povinni podrobovat se testování ve škole. Potvrzení o pozitivním PCR testu včetně data jeho podstoupení je nutné doložit po příchodu do školy.

Žádám Vás, abyste byli v případě pozitivního výsledku testu Vašeho dítěte k zastižení na telefonu pro případné vyzvednutí svého dítěte.

Podrobnější informace od MŠMT zde.

Mgr. Jan Holas, ředitel školy