Florbalová sezóna začala úspěšně

14.11. 2018

Dne 13. listopadu 2018 jsme se, my žákyně 6. a 7. tříd, zúčastnily florbalového turnaje mezi základními školami. První zápas jsme vyhrály 3:0 se Základní školou Zborovskou a zbavily se tak úvodní nervozity. Branky vstřelily: Vanessa Marešová, Zuzana Havlíková a Lucie Nejedlá. Druhý zápas jsme vyhrály v pohodovém tempu 4:0 se Základní školou Bolzano. Branky vstřelily: Vanessa Marešová, Zuzana Havlíková, Marie Kipielová a Terezie Pokorná. Poslední zápas ve skupině o povinné vítězství nad Základní školou z Bechyně zařídily svými trefami do branky Lucie Nejedlá a Kamila Viturková, výsledek tedy 2:0.

Poté přišly na řadu poslední dva finálové zápasy s vítězi druhé a třetí skupiny. Nejdříve jsme nastoupily proti Základní škole z Malšic, která nám vzdorovala seč jim sílystačily. Proti dobře hrajícím florbalistkám naší školy přeci jen nakonec podlehly, když jedinou branku utkání vstřelila Lucka Nejedlá. Do rozhodujícího zápasu o 1. místo jsme vstoupily proti svým tradičním soupeřkám ze Základní školy z Chotovin. Kdo vyhraje, bere zlato a postup na krajské finále. Při remíze rozhodnou o vítězi samostatné nájezdy. Chotovinské dívky proti nám zvolily jasný cíl. Dobře bránit a nedostat gól, což se jim podařilo. My jsme opravdu branku nevstřelily, ale také nedostaly. Proto došlo na zmíněné samostatné nájezdy. Důvěru celého týmu na provedení nájezdů dostaly: Lucie Nejedlá, Vanessa Marešová a Kamila Viturková. Také jsme trochu spoléhaly na brankářku Kateřinu Holasovou, která za celý turnaj nedostala jedinou branku. A tak za stavu 1:1 se k poslednímu nájezdu „rozběhla“ Kamila Viturková, góóóóóĺ vstřelila a vypukla velká radost celého našeho týmu z postupu na krajské finále. To se uskuteční 29. 11. 2018 v Českých Budějovicích. Držte nám pěsti.

Naše sestava:

6.A – Lucie Nejedlá, Kamila Viturková, Kateřina Holasová, Adéla Stiborová, Karolína Šimečková, Nikita Kyptová

6.B – Pavla Forsztáková

7.A – Terezie Pokorná, Zuzana Havlíková, Natálie Faustová