Exkurze na stavbu obchvatu Slaného – STRABAG A.S.

20.11. 2019

V říjnu se třída 9.B vypravila na exkurzi na stavbu silnice, jednalo se o obchvat Slaného u Prahy. Celou exkurzi zaštítila stavební firma STRABAG a.s. a soběslavská společnost STRABAG Asfalt s.r.o.

Program byl rozdělen do dvou částí. První dvě hodiny jsme strávili přímo na stavbě. Dodávkami jsme projeli celý, téměř čtrnáctikilometrový, úsek stavby. Na několika místech jsme zastavili, abychom si mohli prohlédnout konkrétní stavební práce, stroje, seznámit se s postupy od skrývky zeminy, přes konstrukci mostu, umělých nádrží na sběr dešťové vody až po finalizaci vrchního povrchu. Jako druhou část pro nás měla firma STRABAG a.s. připravený simulátor bagru a pár soutěží, ze kterých si žáci přivezli různé upomínkové dárky.

Chtěli bychom tímto poděkovat především paní Pokorné ze společnosti STRABAG Asfalt s.r.o., která nám tuto zajímavou exkurzi do reálného světa nabídla. Dále pak také paní Bílkové, která vše organizovala.

za 9. B Eva Havlová