Exkurze do Národního památníku na Vítkově

05.12. 2017

Dne 30. 11. 2017 se žáci 5. A a 5. B zúčastnili exkurze do Národního památníku na Vítkově. Byl zde pro ně připraven program „Český lev se probouzí“.
   Děti si nejprve prohlédly okolí památníku, obdivovaly výhled na Prahu, sochu Jana Žižky- třetí největší bronzovou jezdeckou sochu na světě, bronzová vrata vstupní brány do památníku zdobená reliéfy. Další program čekal na děti v prostorách památníku. Děti ve skupinách plnily za pomoci průvodců úkoly v pracovním listě, a tak se postupně dozvídaly např. o historii čs. legií, o 1. sv. válce, o vzniku samostatného Československa. Vyměřený čas rychle uběhl a nezbylo, než se rozloučit.
   Exkurze splnila očekávání, přispěla k utřídění a oživení poznatků o Československu z nižších ročníků a k získání hlubších informací o právě probíraném vlastivědném učivu- 1. sv. válce a vzniku samostatného Československa.

Ludmila Hrušková, Ilona Klimešová