Etická výchova

12.09. 2016
Etická výchova

V přípravném týdnu se všichni pedagogové naší školy zúčastnili školení z etické výchovy.

Etická výchova je jedním z průřezových témat ve školním vzdělávacím programu a je realizována od tohoto školního roku v předmětech český jazyk a literatura, cizí jazyk, prvouka, vlastivěda, výchova k občanství, výchova ke zdraví, tělesná a výtvarná výchova.

Dva dny jsme strávili v příjemné společnosti lektorů Jaroslavy Haisové a Františka Rozuma. Na programu byla témata Práce s odměnami a tresty, Spolupráce školy s rodinou, Prosociálnost a agresivita a Asertivita jako obrana proti manipulaci. Některé informace byly pro nás nové, řadu z nich jsme si osvěžili, a hlavně jsme diskutovali a vyměňovali jsme si své zkušenosti z praxe.

Své znalosti, ale i zkušenosti ostatních můžeme používat ve většině vyučovacích hodin, neboť naší snahou je docílit zkvalitnění a zlepšení mezilidských vztahů, snížení konfliktních situací ve škole a zlepšení sociálního klimatu ve třídách.

Mgr. Romana Bláhová