Den otevřených dveří ve VÚ v Táboře

15.06. 2017

Dne 9. června se VÚ útvar v Táboře v Klokotech otevřel veřejnosti, především dětem. Pro žáky druhých a pátých ročníků a ještě řady dalších připravili organizátoři atraktivní program. Na jeho začátku byly demonstrovány ukázky vojenského boje z blízka, včetně lámání keramických tašek holou rukou. Následovala ukázka taktických schopností, do kterých se v rozehře zapojili nepřátelští vojáci na jedné straně a na té druhé dovednosti průzkumného KBVP Panduru, následované minometnou palbou a v neposlední řadě i dobytí místa zteče, ovládnutí prostoru a zajetí zajatce, a to mechanizovaným družstvem.

Třetí dynamickou ukázkou byla prezentace Vojenské policie, přesněji odboru psovodů. Návštěvníci se tak mohli seznámit s výcvikem psů a jejich dovedností. Ukázky se týkaly jak vyhledání výbušnin, či drog, tak i zadržení unikajícího pachatele.

Po dynamických ukázkách se děti mohly seznámit s výzbrojí a výstrojí mechanizovaného praporu, ale i si zazávodit na improvizované překážkové dráze. Jelikož i počasí přálo, děti si tento „vojenský den“ velmi užily.

třídní učitelky 2. a 5. ročníků