Čtenářský klub - beseda

16.04. 2018

V úterý 10. dubna proběhla dlouho očekávaná beseda sedmých ročníků s úspěšnou spisovatelkou, paní Michaelou Fišarovou.

Po rozpačitém začátku, kdy došlo ke kratičkému zpoždění kvůli dopravě, se paní spisovatelka rozpovídala a nebyla k zastavení.

Nejdříve nám představila své dvě knihy, z nichž nás samozřejmě více zaujala „ Nikolina cesta“, neboť je určena čtenářům našeho věku a zobrazuje téma domácího násilí a zneužívání. Dále nám paní spisovatelka přiblížila své tvůrčí začátky, hovořila o tom, jak dlouho může trvat sepsání takové knihy a také to, odkud čerpá inspiraci. Zdůraznila, že největší inspirací jsme pro ni my, děti…

Poté nám představila jednoho ze svých kolegů, který nám četl ukázku z výše jmenované knihy. Jakmile otevřel ústa, celá místnost ztichla…nebylo to totiž obyčejné čtení, spíše jsme si připadali jako při návštěvě divadelního představení. Nejen že používal celý repertoár různých hlasů, měnil intonaci podle potřeby, intenzitu hlasu, ale svůj mluvený projev doprovázel různými grimasami a vhodnou mimikou. Byli jsme nadšení !

V závěru nám paní Fišarová ještě sama přečetla další úryvek z knihy a besedu jsme zakončili dotazy, které nám ochotně zodpověděla.

Za žáky 7.tříd Renáta Zemanová

Na společné besedě s paní spisovatelkou se také sešly oba čtenářské kluby z 1. stupně.

Paní M. Fišarová dětem vyprávěla o svých knížkách, co ji inspirovalo k jejich napsání. Zároveň si vyslechly ukázky z jednotlivých knih.

Děti si domů odnášely plno zážitků a dojmů z příjemně prožitého setkání a také knihy podepsané paní spisovatelkou.

Za členy čtenářského klubu Ludmila Hrušková