České korunovační klenoty - exkurze

08.01. 2018
České korunovační klenoty - exkurze

Víte, že české korunovační klenoty tvoří svatováclavská koruna s čepičkou, poduškou a pouzdrem, královské jablko s pouzdrem, královské žezlo s pouzdrem a korunovační roucho?
   A chtěli byste to vše (a ještě něco navíc) vidět na vlastní oči? Právě teď máte jedinečnou šanci! U příležitosti výročí republiky (100 let od vzniku ČSR a 25 let od vzniku ČR) je možné toto vše spatřit na výstavě, kterou připravil zdarma Pražský hrad ve Vladislavském sále (samotné toto místo spojené s českou historií stojí za zhlédnutí).

Pro vybrané žáky (kapacita je pouze 20 míst) naší školy je možnost být u toho v úterý 16. 1. 2017!

Chceš-li být u toho, přihlas se v kabinetu dějepisu u K. Hruškové do pátku    12. 1. 2017, kde obdržíš závaznou přihlášku a dozvíš se případně více informací.