logotyp
Login

Adventní Vídeň

Kliknutím na fotografii se přesunete do I-Alba.

Kliknutím na fotografii se přesunete do I-Alba.


Ve čtvrtek 30.11.2023 se vydali žáci 8. a 9. ročníků na poznávací zájezd do Rakouska.

Cílem cesty byla Vídeň, kde nás v adventním období přivítaly kouzelné vánoční trhy s více než sedmisetletou tradicí.  Po příjezdu jsme se vydali na prohlídku vyzdobenými ulicemi až na náměstí Marie Terezie, kde se nachází vánoční vesnička umístěná mezi světoznámými muzei. Zamířili jsme také do starobylého Hofburgu, kde přes 600 let sídlila vládnoucí habsburská dynastie, a na Štěpánské náměstí s chrámem sv. Štěpána – nejvýznamnější gotickou stavbou Rakouska. Zde jsme navštívili jeden z menších adventních trhů.

Po zastávce s pohledem na pravý Sacherův dort jsme nevynechali ani podzemní hrobku Habsburků umístěnou v kryptě Kapucínského kostela. Náš obdiv si zasloužila i Vídeňská opera, kterou v roce 1868 otevíral Mozart svou operou Don Giovanni či galerie umění Albertina s jednou z největších sbírek světové grafiky. Na nedalekém Radničním náměstí nás již očekávaly největší a nejnavštěvovanější adventní trhy ve Vídni, které jsou umístěny u impozantní neogotické radnice a v blízkosti císařského dvorního divadla Burgtheater. Stánky nabízely nejrůznější vánoční dárky, dekorace a tradiční občerstvení včetně neodmyslitelného punče. Půvabně osvětlený radniční park, velké kluziště a vánoční strom ozdobený svítícími srdci vytvářel spolu s kouzlem vídeňského adventu nezapomenutou atmosféru.

Všichni jsme si adventní Vídeň krásně užili. také díky příjemné paní průvodkyni Petře Janouškové, která se o nás po celou dobu zájezdu starala a poskytla nám spoustu zajímavých informací.

                                                                                     Mgr. Romana Bláhová


Zpět na hlavní výpis

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
kontakty - telefon, email
rozvrhy tříd a učitelů
elektronická žákovská knížka
objednání - rušení obědů - jídelníček
suplování
home
HOME

Created by © 2015-2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy