6.A koupila ovci

23.02. 2017

A k ní ještě dvacet kuřat. A 6.B zase pro změnu ,,bezpečný porod!“ Cože???

Ne, opravdu to není vtip. Jsou to skutečná, živá zvířata. Takže 6.A začíná hospodařit a my se můžeme těšit, že si na školním pozemku ovečku pohladíme? No – pohladit si ji můžeme, ale to bychom se za ní museli vypravit do Afriky, konkrétně do Etiopie.

V rámci Výchovy k občanství se šesťáci rozhodli společně pomoci lidem v rozvojových zemích, kteří žijí v nesrovnatelně chudších podmínkách než my v Evropě a pro které je třeba taková ovečka hotovým bohatstvím. Udělali to prostřednictvím nadace Člověk v tísni, která v chudých oblastech světa už mnoho let pracuje a ví, jak co nejlépe pomáhat. Tato nadace nabízí tzv, ,,skutečné dárky“-  můžete zaplatit např. kozu, osla s vozíkem, školní pomůcky nebo třeba bioplynárnu a tyto věci pak nadace třeba v Africe koupí a daruje konkrétním místním lidem.

Žáci obou šestých tříd přispěli každý dobrovolně libovolnou částkou a pak si odhlasovali, který dárek koupí. Třída 6.A za 1050,- Kč zakoupila již zmíněnou ovci a dvacet kuřat, třída 6.B vybrala 800,- Kč a rozhodla se přispět na to, aby měly maminky ve venkovských oblastech Kambodži zajištěn bezpečnější porod svých dětí.

Víc se dozvíte z fotografií, kde si můžete prohlédnout certifikáty, které šesté třídy od nadace Člověk v tísni dostaly.

Když se nás takhle spojí víc dohromady, můžeme dělat dobré věci! No řekněte sami – není to skvělé, poslat někomu do Afriky ovci???

R. Žák