Výlet ke Dni dětí 2018

06.04. 2018

Milé děti,

dne 1. června se každoročně slaví Mezinárodní den dětí a naše škola pořádá k tomuto dni nejrůznější výlety.

1. – 4. třídy budou mít výlet ke Dni dětí v rámci jednotlivých ročníků. 1. a 2. ročníky čeká divadelní představení a sportovní aktivity v okolí školy, 3. a 4. ročníky turistika v okolí Soběslavi. Podrobné informace se žáci dozvědí od svých třídních učitelů.

Pro 5. – 9. ročník jsme připravili nabídku celkem 8 variant výletů ať už sportovních aktivit či poznávacích zájezdů. Některé budou stejné jako v předešlém roce, protože o ně byl velký zájem, některé budou nové. Sportovci si budou moci vybrat cyklistiku, hokejbalový turnaj, jiní výlet do zábavního parku či adrenalinové aktivity jako je laser game nebo lanový park.

Nyní máte 14 dní na vybrání výletu. Bude záležet nejen na vašem zájmu, ale i na finančních možnostech rodičů. Zvolte si variantu, kterou byste chtěli, zároveň si ale vyberte i náhradní výlet, protože každá akce je omezena určitým počtem míst. Musíte být tedy připraveni na situaci, že váš výlet již bude obsazený a vy si budete muset zvolit jiný.

Výlet se koná v pátek 1. června.

Přihlašovat se lze elektronicky od čtvrtka 19. dubna 2018 od 17 hodin.

Pokyny k přihlašování ZDE

Níže naleznete jednotlivé varianty výletů spolu s cenami a kapacitou míst.

Výlet ke Dni dětí – varianta I

Lanový park

Cíl: Lanový park Vávrovka (mezi Veselím nad Lužnicí a Kardašovou Řečicí)

Doprava: Vlak + pěšky, odjezd v 7:17 ze Soběslavi s přesedáním ve Veselí nad Lužnicí do stanice Doňov. Odtud pěšky asi 4 km. Návrat vlakem v 14:14 z Doňova s příjezdem do Soběslavi v 14:42.

Náplň: V prostoru lanového parku aktivity lezení atd. pod vedením instruktorů.

Poznámka: Na celý den jídlo i pití s sebou a pro případ nepříznivého počasí pláštěnku či deštník.

Účastníků: 24

Cena: cca 280,-Kč (doprava a vstup)

Výlet ke Dni dětí – varianta II

Na kole za golfem

Cíl: Sudoměřice u Bechyně

Doprava: Kolo tam i zpět (celkem 30 km). Odjezd v 7:30 od školy, návrat mezi 15:00 a 15:30 ke škole.

Náplň: Driving, putting, chipping, prostě hraní golfu. Oběd v místní restauraci

nebo možnost opečení vlastních vuřtů.

Účastníků: 20

Cena: 50,-Kč

Výlet ke Dni dětí – varianta III

Mumie světa

Cíl: Praha

Doprava: Vlakem, pěšky, odjezd vlakem v 7:40 (sraz 7:30 - vlakové nádraží) návrat přibližně v 16:00 – 17:00.

Náplň: Originální výstava Mumie světa + procházka Prahou

Účastníků: 30

Cena: 350,- Kč (doprava - vlak, vstupné)

Výlet ke Dni dětí – varianta IV

Rybářské závody

Cíl: Soběslav

Doprava: Pěšky  (odchod v 8:00 od školy, návrat přibližně v 13:00.)

Náplň: Dětské rybářské závody na potoce (Soběslav). Na závěr budou nejlepším 3 účastníkům předány diplomy.

Nutné vlastní rybářské vybavení včetně návnady!

Účastníků: 15

Cena: 0,- Kč

Výlet ke Dni dětí – varianta V

Hokejbalový turnaj

Cíl: Soběslav – zimní stadion

Doprava: Pěšky, odchod od školy v 8:00 hod., návrat okolo 13:00 hod.

Náplň: Rozdělení do týmů, výběr názvu a zahájení turnaje. Hrát se bude podle počtu družstev – buď každý s každým nebo ve skupinách. Mezi jednotlivými zápasy budou probíhat dovednostní soutěže. Po ukončení turnaje bude následovat vyhlášení nejlepších celků, all stars teamu a předání cen.

Účastníků: 25

Cena: 0,-Kč

Výlet ke Dni dětí – varianta VI

Fitness studio Relax

Cíl: Soběslav – fitness studio Relax

Doprava: pěšky, odchod ráno v 8:00 od školy, návrat přibližně v 13:00.

Náplň: Badminton, squash, aerobik, posilovna, cvičení s moderními pomůckami, beach volejbal, workoutové hřiště.

Účastníků: 20

Cena: 50,- Kč

Výlet ke Dni dětí – varianta VII

Laser game

Cíl: Písek

Doprava:  autobusem, odjezd v 8:00 od školy, návrat kolem 15. hodiny

Náplň: Návštěva Laser arény v Písku. Laser game je bezkontaktní, adrenalinová forma zábavy na způsob paintballu či air softu, kde kuličky nahrazují neškodné laserové paprsky ve speciální zatemněné aréně s různými druhy překážek a efektů.

Každá hra trvá 15 minut. Děti vytvoří skupinky po 8 – 10 hráčích. O bezpečnosti a pravidlech budou děti proškoleny při příchodu. Každá vytvořená skupina bude hrát 2 hry. Ostatní děti mezitím můžou zadarmo plně využít prostory arény a zbývající hry jako například air hokej, fuslečník, kulečník, simulátor, pink-ponk…

V případě zájmu jde dopředu objednat oběd za 65 Kč.

S sebou: svačinu, pití, kapesné, kartička ZP

Účastníků: 45

Cena: 220,- Kč (doprava a vstup na 2 hry)

Výlet ke Dni dětí – varianta VIII

Stezka korunami stromů Lipno a Království lesa

Cíl: Lipno

Doprava: Autobusem. Odjezd v 7:45 hodin od školy, návrat kolem 16:00 hodin.

Náplň: Návštěva Stezky korunami stromů v okolí Lipenského jezera (celková

délka 675 m – z toho 303 m ve věži – výška stezky je 24 m, výška rozhledny 40 m. Čeká nás procházka korunami stromů s výhledem na krajinu šumavské přírody, na Lipenské jezero a Novohradské hory. Můžeme využít 11 adrenalinových zastávek a hravou formou si rozšířit znalosti o lese a přírodě kolem nás.

Navštívíme Království lesa, což je úžasné zázemí nejen pro děti, které se vydovádějí na různých prolézacích sestavách a trampolínách!

Na cestu zpět využijeme lanovku!

Poznámka:  Dole na parkovišti je možné v restauraci zakoupit si oběd nebo jen drobné občerstvení, popřípadě na celý den jídlo i pití s sebou,

- pro případ nepříznivého počasí pláštěnku či deštník.

- s sebou kartičku ZP

Účastníků: 50

Cena: 380,- Kč zahrnuje Kombi vstup Stezka + Království lesa, jednosměrnou lanovku a autobus