Login

Výlet do Písku

14.02. 2020
Kliknutím na fotografii se přesunete do I-Alba.

Kliknutím na fotografii se přesunete do I-Alba.


   O pololetních prázdninách byl připraven pro účastníky dalšího projektového dne výlet do Sladovny v Písku. Zde jsme navštívili interaktivní výstavu „Za barokem“.

   Prohlídka výstavy se uskutečnila hravou a zážitkovou formou. Účastníci získávali za splnění různých úkolů a aktivit informace, které je převedly k odhalení tajemství kladrubského oltáře. Podívali se do obrazárny barokního malíře, čekala je návštěva ateliéru stavitele. U hudebníka si zkusili sami zahrát skladbu od Johanna Sebastiana Bacha a vytvořit si vlastní barokní kvartet. Pomocí 3D brýlí se mohli přenést do interiéru tří barokních památek. Za úspěšné odhalení tajemství a vyplnění rébusu si mohli všichni kladrubský oltář rozsvítit a rozeznít.

   V druhé části projektového dne měli účastníci výletu možnost zhlédnout výstavu jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších autorů papírového modelářství architekta Richarda Vyškovského. Svou fantazii a zručnost uplatnili v tvořivé dílně, kde si vyrobili loutky z netradičního materiálu. Zpestřením celého dne byla stavba pevností z papírových krabic a následná bitva.

   Program projektového dne byl pestrý. Přinesl všem hodně poznatků o významném období baroka, přispěl ke vzbuzení zájmu o historii a k smysluplnému využití volného času o prázdninách.

                                                                               Dagmar Pechová


Zpět na hlavní výpis

kontakty - telefon, email
rozvrhy tříd a učitelů
elektronická žákovská knížka
objednání - rušení obědů - jídelníček
suplování
home
HOME

Created by © 2015-2019 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy