Výlet 8.B ve stylu kurzu přežití v divočině

25.06. 2018

Tak jsme to zvládli, všichni! Pod dohledem krotitelek divé zvěře a zkušených odbornic na přírodu,
pí učitelky Sládkové a Jahodové, jsme se ve čtvrtek ráno vydali na náš letošní školní výlet. S krosnami, batohy a někteří s kufříkem na kolečkách jsme si šli ověřit, zda bychom přežili pár dní v hlubokém lese bez výdobytků moderní civilizace. A jaký je závěr? Nejen, že bychom přežili, my bychom si to uměli dokonce i bezvadně užít… Měli jsme se krásně i bez sociálních sítí a jiných lákadel internetu.

A ani jsme si nevšimli, že se vlastně neustále učíme. Zopakovali jsme si spoustu věcí o přírodě (cestou jsme potkali opravdu nepřeberné množství zajímavých rostlin a živočichů), vyzkoušeli jsme fyzikální zákony a chemické procesy v praxi, zužitkovali dovednosti získané během hodin vaření, dokonce jsme při hrách oprášili i pravopis a dějepis! Došlo samozřejmě i na výtvarné a hudební tvoření, sportování všeho druhu a v neposlední řadě i etickou výchovu. Víte, co je krom dobrého vybavení pro přežití v divočině to nejdůležitější? Přeci kamarád, na kterého se můžete spolehnout! Takové jsme s sebou měli, a proto to bylo prostě SUPER! Jééééééééééééééééé!

Statečnější polovina 8.B