Romeo a Julie v Divadle na Vinohradech

06.11. 2016

Každý z nás si pod pojmem Romeo a Julie představí legendární milostný příběh od Wiliama Shakespeara. Díky našim pánům učitelům, kteří se dobrovolně vzdali sobotního lenošení, jsme mohli tento nestárnoucí příběh prožívat společně s herci Divadla na Vinohradech.

Cesta tam byla plná očekávání. Po dlouhé cestě se celá výprava vyhrnula z autobusu do pražských ulic. Cesta k divadlu se táhla přes různé parčíky, podchody a krásnými ulicemi velké Prahy. Všichni se moc těšili, až tam konečně dorazíme.

Před divadlem nám páni učitelé rozdali vstupenky s pokyny, abychom si odložili kabáty do šaten a posadili se na svá místa. Protože jsme ale dorazili do divadla o něco dříve, mohli jsme si celou budovu projít a lépe prohlédnout.

Po zazvonění divadelních zvonků, které vzdáleně připomínaly školní zvonění, jsme se usadili na svá místa. Dveře se zavřely a světla zhasla. Na pódium vyběhly tanečnice se zatím nám neznámým mužem v červené kápi. Poté se na pódiu odehrávaly spory mezi rodem Monteků a Kapuletů. Všichni jsme však byli nejvíce nadšeni z Romea a Julie. Mohu dodat, že i když většina lidí věděla, jak tento známý a nestárnoucí příběh lásky dopadne, přesto nás smrt Julie i Romea velmi dojala a donutila nás přemýšlet o příběhu a o jejich činech, které konali z lásky k tomu druhému.

Myslím, že pro účastníky dramatického kroužku bylo velkou zkušeností podívat se,  jak si herci na pódiu počínají. A zároveň, jak to vypadá ze strany diváků. Byla tu příležitost vzít si z toho i inspiraci pro naše role.

Cesta domů byla dlouhá a únavná, ale přesto to byl úžasný zážitek, za který všichni moc děkujeme našim skvělým pánům učitelům!

Barbora Sladovníková, 8.A