Planetárium v Českých Budějovicích (5.A, 5.B)

05.11. 2018

1. listopadu jsme jeli s naší třídou autobusem do Českých Budějovic. Cesta byla klidná, pouze sedačky se mi zdály trochu tvrdé. Za necelých 45 minut jsme vystoupili u sportovní haly a hned jsme šli k planetáriu.

Venku jsme se nasvačili a pak nám začal program. Vešli jsme do kinosálu, kde nám příjemná paní pustila video o vesmíru a povídala nám k tomu. Chvíli mě to nebavilo, protože mluvila o technických věcech, ale potom nám povídala, jak žijí kosmonauti, a to byla zábava. Potom jsme šli do kopule, kde byl dalekohled. Venku bylo ale zataženo, a proto paní střechu nad dalekohledem neotevřela. Ukázala nám ale, jak se kopule otáčí, a nám se zdálo, že se otáčí podlaha.

Po prohlídce planetária jsme vyšli na Černou věž, která měla 225 schodů.  Když jsme vyšli nahoru, tak tam byl nádherný výhled. Po chvilce jsme sešli dolů a to bylo ještě obtížnější než nahoru. Dole jsme si dali druhou svačinu a paní učitelka nás pod věží vyfotila. Potim jsme kousek popošli na náměstí, kde byla Samsonova kašna s bludný kámen, na který všichni stoupali. Kašna se jmenuje po silákovi Samsonovi. Po odbití dvanácté hodiny začala hrát na radnici zvonkohra písničku K Budějicům cesta a ještě jednu jinou. Když jsme došli k autobusu, tak jsme nasedli a jeli domů.

Z výletu jsem si toho hodně odnesla a myslím, že i všichni ostatní. A samozřejmě se mi výlet náramně líbil.

Terka Ručková, 5.A