Pěvecká a recitační soutěž

29.03. 2018

Dne 22. 03. 2018 proběhly současně dvě umělecké soutěže. Jedna pěvecká a druhá recitační. Na obě dvě nás jely reprezentovat žákyně druhého stupně.

Pěvecká soutěž se konala v divadle Oskara Nedbala a i přes nepřízeň osudu (nemoc, neschopného pana zvukaře, ztracenou nahrávku atd.) se dívky neumístily vůbec špatně. Magdaléna Novotná se umístila v bronzovém pásmu a děvčata Bára Šimáková a Niki Gruberová získaly pásmo stříbrné. Přesto, že ani jedna z dívek nepostoupila dále, můžete alespoň jednu z nich podpořit v celonárodní soutěži Česko zpívá, kam se probojovala Niki Gruberová a postoupila mezi 54 nejlepších. Přestože zpěv hodnotí odborná porota, je vyhlášená i cena za sympatie, a proto by teď Niki uvítala i Vaší pomoc. Niki má číslo 74 a hlasovat můžete pomocí SMS ve tvaru:

CESKOZPIVA mezera CISLO_SOUTEZICIHO (Příklad: CESKOZPIVA 74)
odešlete na číslo: 9001009
Cena SMS: 9 Kč

Recitační soutěž probíhala v ten samý den na Střední průmyslové škole v Táboře, kam se žákyněmi vyrazila paní hospodářka. O průběhu soutěže jsme dostávaly informace v podobě SMS a mohly jsme taks děvčaty alespoň na dálku oběma dívkám fandit. Na této soutěži se bohužel nedostala do užšího výběru Naomi Nan Bláhová, která ale měla velice obtížnou a neobvyklou báseň. Porotu více zaujala Elena Trujillo Montoto, která vsadila i na svůj herecký talent a nejenom že se dostala mezi nejlepší recitátory ve své kategorii, ale obsadila dokonce první místo a pojede tak naši školu reprezentovat do krajského kola, které se bude konat 26. dubna v Českém Krumlově.

Veronika Ťoupalová