Návštěva Národního muzea v Praze

30.12. 2017

Třídy 5. A a 5. B navštívily dne 19. 12. 2017 Národní muzeum v Praze.
   V komentované prohlídce s názvem „Rekordmani a rarity zvířecího světa“ se děti seznámily se zajímavým světem zvířecích rekordů a rarit. Díky profesionálnímu výkladu lektorky se děti dozvěděly mnoho zajímavostí a poznatků ze světa zvířat, např. o největším žijícím ještěrovi přezdívanému Drak z Komoda, o savci, který snáší vejce, o lemurovi, jenž svým chováním nahrazuje na Madagaskaru datla, apod. Děti také porovnávaly nejrychlejší a nejvytrvalejší šelmy. Lektorka dokázala svět zvířat poutavě přiblížit a zároveň dát dětem prostor pro vyjádření vlastních znalostí.

Exkurze se vydařila, přispěla k doplnění a utřídění poznatků o právě probíraném přírodovědném učivu. Děti viděly zvířata v životní velikosti a v prostředí, ve kterém žijí, dozvěděly se mnoho o souvislostech a zákonitostech přírody, které těmto vlastnostem jednotlivých druhů daly vzniknout.

Ludmila Hrušková a Ilona Klimešová