Mladý chemik

17.12. 2017
Mladý chemik

Dne 13. 12. 2017 se „mladé chemičky“ z 9. tříd zúčastnily 2. kola chemické soutěže Mladý chemik, která se konala na Masarykově střední škole chemické v Praze. Soutěže se zúčastnilo 336 žáků ze 121 základních škol. Celkem mohli soutěžící získat z deseti cvičení maximální počet 75 b. Nejlepšího výsledku (46,5 b) dosáhla Geierová Adéla (9. B), která se umístila na 189. - 195. místě. Další žákyně z 9. A (Veronika Gajdolínová, Denisa Tupá, Píchová Aneta) se umístily do 254. místa. Umístění všech žákyň je znázorněno v tabulce.

Tímto bych chtěla pochválit a poděkovat za pěkné výsledky naší školy v celostátní chemické soutěži. Dívky předvedly velké znalosti z chemie již v kole prvním, které se konalo 15. 11. 2017 na naší škole. Tím děvčata zajistila postup naší základní školy do dalšího kola.

Jana Jahodová