Letní tábor v Dírné

Ve dnech od 10. – 17. 7. 2022 proběhl po dvouleté pauze způsobené covidovou pandemií letní tábor v Dírné.

Týden plný zábavy, her a cestování po světě byl pro 60 dětí. Děti si vyzkoušely spousty nejrůznějších aktivit. Zachraňovaly začarovaný les, luštily tajenky, hledaly poklady, viděly, jak se cvičí agility se psem, vyzkoušely si řídit traktor, střelbu ze vzduchovky. Pořádali jsme karneval a bublifukovou show, během které mohly děti i celé oddíly ukázat svůj talent. Všichni si vyzkoušeli, jaké by to bylo být hasičem při zásahu a jako třešinku na dortu nám hasiči připravili tolik oblíbenou vodní skluzavku. Byli jsme na celodenním výletě ve vojenském areálu v Bechyni, kde si děti zkoušely, co vše musí znát, umět a zvládnout voják "profík". Nachodili jsme spousty km, když jsme se byli podívat na cvičené dravce v nedaleké vsi Samosolech a nebo na nákupu v Dírné. Tělo si všichni protáhli při sportovní olympiádě a při táborové pouti nakoupili za vysoutěžené táborové peníze spousty drobností.

Vyšlo nám skvělé počasí a celkově se tábor povedl. Všichni účastníci odjížděli domů s medailí za celotáborovou hru a věříme, že i krásnými vzpomínkami na týdenní stanové dobrodružství na louce pod břízami.

Velké díky patří sponzorům, zejména E.GD, Fontea Veselí nad Lužnicí, rodině Hákových, panu Vackovi za dovoz dřeva a dalším.