Fotbalové stříbro v Písku

Chlapci z prvního stupně naší školy odjeli 20. května 2016 do Písku, kde se odehrálo  krajské kolo v kopané (soutěž Mc Donald´s Cup).

V naší skupině jsme sehráli velmi těžká utkání se ZŠ Třeboň, ZŠ Protivín a ZŠ Strakonice. Výsledek byl opravdu vynikající! První místo nám zajistilo účast mezi čtyři nejlepší týmy turnaje! Po výhře se ZŠ České Budějovice nás čekalo vysněné finále. Vítěz turnaje postupoval na Svátek fotbalu do Ostravy. Našemu družstvu se ve finálovém utkání dařilo, vedli jsme 1 : 0, ale v závěru soupeři ze ZŠ Vimperk vyrovnali. Následovaly penalty, které nakonec rozhodly ve prospěch chlapců z Vimperku. V našem týmu zavládl smutek, zůstali jsme před branami postupu. Náladu nám zvedlo až vyhlášení a ocenění jednotlivých družstev.

Sestava: Filip Petrásek, Matěj Musil, David Štefan, Daniel Jansa, Lukáš Novotný, Jakub Mareš, Petr Zenkl, Jakub Hybš, Hynek Růžička, Adam Fogl, Vojtěch Fogl, David Petrásek.

Chtěla bych všem zúčastněným chlapcům poděkovat za vzornou reprezentaci školy, zvláště těm, kteří odcházejí na druhý stupeň ZŠ. Celých pět let odevzdávali na sportovních akcích perfektní výkony, plné nasazení a bojovného ducha.

Ilona Klimešová