Exkurze - Vítkov

17.11. 2019

Ve středu 13. 11. 2019 jsme navštívili s žáky 5. tříd Národní památník na Vítkově v Praze.

Po vstupu do budovy se nás ujali průvodci, kteří si děti rozdělili do tří skupin podle tříd (5. A, 5. B, 5. C). Hned na začátku byl každému rozdán pracovní list s názvem: „Český lev se probouzí“. Lev se stal naším průvodcem po Památníku a pomáhal nám při plnění jednotlivých úkolů obsažených v zadání. Spolu s ním jsme nahlédli do minulosti a postupně jsme pátrali po stopách vzniku československého státu a první republiky. Některé informace jsme si připomněli a mnoho nových zajímavostí se dozvěděli. Vše jsme si dostatečně prohlédli a cestou k autobusu obdivovali celé okolí tohoto místa. Dokonce místní pán z ochranky nám pověděl o vzniku názvu Vítkova a ukázal velká železná vrata znázorňující důležitá období českých dějin. Při návratu domů zastavili naši hodní řidiči u McDonaldu, kde proběhlo malé občerstvení.

Ačkoliv nám počasí nepřálo, přesto se nám líbilo.

kolektiv 5. tříd