Exkurze - JE Temelín

22.11. 2018

V pátek 16. listopadu se žáci devátých tříd zúčastnili exkurze do infocentra jaderné elektrárny Temelín. Prostřednictvím odborné přednášky, videí, fotografií a názorných animací se seznámili s principem výroby elektrické energie v jaderné elektrárně. Nejvíce se žákům líbila mlžná komora, pomocí níž je možné pozorovat záření, která nás obklopují.

Poté si žáci prošli výstavu fyzikálních exponátů, mohli si vyzkoušet nasimulovat havárii jaderného reaktoru a jeho rychlé odstavení z provozu pomocí bórových tyčí. Po skončení exkurze jsme se díky panu řidiči dojeli podívat okolo celého areálu elektrárny.

Eva Havlová, Zdeňka Sládková