Exkurze do Armádního muzea

08.11. 2016

Dne 1. 11. 2016 se naše třída 9.B zúčastnila exkurze do Armádního muzea v Praze.

Ráno jsme se sešli u nádraží a vyjeli vlakem směr Praha. Cesta plynula rychle a než jsme se nadáli, byli jsme v Praze. Dále jsme jeli metrem a autobusem na Žižkov, kde jsme po mírném bloudění dorazili k muzeu. Tam se nás ujal milý pán, který nás provedl výstavou „V zákopech první světové války“. Poté jsme měli čas si již sami prohlédnout zbývající expozice, které zachycují československou armádu od první světové války se zaměřením na odboj v první a druhé světové válce.

Po návštěvě muzea jsme vystoupali na vrch Vítkov, prohlédli si obrovskou jezdeckou sochu Jana Žižky z Trocnova, byli jsme seznámeni s historií tohoto místa a udělali jsme jedno povinné foto. Také tam byl krásný výhled na Prahu.

Zpět jsme jeli opět autobusem a metrem. Na Václavském náměstí jsme byli vypuštěni a užili si zasloužený rozchod. Sraz jsme měli „pod ocasem“, odkud jsme vyrazili zpět na hlavní nádraží a vlakem domů.

Ekurze se nám moc líbila, byla velice přínosná a rádi bychom vyrazili znovu.

Radka Vopavová, Eliška Zwettlerová 9.B