Exkurze 9. tříd

30.11. 2016

Na podzim jsme absolvovali několik exkurzí, které se týkaly volby našeho budoucího studia.

Úřad práce v Táboře

Dne 11.10.2016 naše třída 9.A navštívila Úřad práce v Táboře. Tam nás čekala paní magistra Psotová, která nám vysvětlila vše ohledně volby povolání a práce, která nás v budoucnosti bude čekat. Ochotně zodpověděla různé zajímavé dotazy. Vyzkoušeli jsme si test, který vyhodnotil, na které povolání se hodíme. Tato exkurze se nám líbila a přinesla nám i dobré poznatky do budoucna. Děkujeme paní učitelce Bláhové, že pro nás tuto akci zorganizovala.

Třída 9.B absolvovala tutéž akci v jiném termínu.

Prezentace škol v Táboře v hotelu Palcát

Ve středu 19.10. 2016 jsme s našimi třídními učitelkami paní Bláhovou a paní Ježkovou absolvovali exkurzi – prezentaci středních škol v hotelu Palcát v Táboře. Každá škola měla svůj stánek, kde jsme se mohli zeptat, co nás zajímá ohledně „naší“ školy, popřípadě si vzít různé propagační materiály. Když si každý prohlédl, co potřeboval, měli jsme krátký rozchod. Cestovali jsme vlakem, kde jsme si mohli ještě své dojmy společně probrat, a poté jsme se vrátili do školy a pokračovali ve výuce.

Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích

Dne 24.11.2016 jsme se vydali do Českých Budějovic na výstaviště, kde se konala prezentace středních škol, které sídlí v Jihočeském kraji, a nejen zde – některé školy měly sídlo i mimo kraj. Každá škola měla své stanoviště, kde prezentovala své výrobky, nabízela učební plány, vysvětlovala zájemcům, o co se zajímali. U některých stánků jsme mohli dokonce ochutnat různé dobroty. Exkurzi jsme si užili, byla vydařená a my jsme se vrátili domů plni nových informací.

Za IX.A a IX.B Eva Jindrová