Exkurze 2. tříd do Muzea české loutky a cirkusu v Prachaticích

31.10. 2019

V pátek 25.10. 2019 vyrazily děti ze druhých tříd do Prachatic. Po příchodu do muzea se třídy rozdělily.  Jedna skupina, vedená zkušeným Kašpárkem, si prohlédla expozici věnovanou historii české loutky od nejstarších loutkářů přes rodinná a spolková divadla. Kromě tradičních Čertů a Kašpárků se děti setkaly s loutkami zhotovenými podle předloh M. Alše, V. Suchardy či J. Trnky. Ve druhé části – v jediném cirkusovém muzeu v Čechách se děti ocitly v cirkusové manéži s hrazdami, perskou tyčí, jednokolkami, žonglérským náčiním a s cirkusovými kostýmy. Součástí expozice byl i motocykl, na kterém jezdili Medvědi s Cibulkou, a také  historická putovní atrakce – panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i s pohyblivou mořskou pannou.

Děti ze druhé skupiny si zatím ve výtvarné dílně zhotovily papírové loutky.  Kdo chtěl, mohl si pak v divadélku zahrát pohádku O Červené karkulce s opravdovými marionetami. Obě skupiny se pak vyměnily.

Exkurze uběhla rychle a všichni se vraceli domů se spoustou zážitků.

Ludmila Hrušková, Ilona Klimešová