DROP-IN - přednáška o drogách

05.10. 2015
PhDr. Ivan Douda, Drop-In

Dne 24. 9. se uskutečnila pro druhý stupeň naší školy přednáška o drogách a návykových látkách s panem PhDr. Ivanem Doudou z organizace DROP-IN.

Hned na začátku přednášky nám pan Douda vysvětlil, jak se fetuje zdravě. Řekl nám, že náš mozek vypouští při pohybu endorfiny, které se aktivují, a my zdravě fetujeme.

Poté nám začal povídat o nejrozšířenějších drogách v ČR a o jejich negativních účincích a následcích na konkrétních případech ze své praxe. Mezi tyto drogy patří alkohol a cigarety (legální) a marihuana (nelegální). Připomněl, že stouply počty dětí kombinujících drogy, nejčastěji „trávu“ s alkoholem. Poutavým způsobem nás informoval o rizicích nejen tzv. tvrdých drog, jako je např. kokain, heroin, pervitin a jiné, ale i o zákeřnostech návykových látek společností tolerovaných. Seznámil nás s aktuálně platnými právními normami z dané oblasti a poskytoval návody na řešení konkrétních situací.

Na konci přednášky jsme si všichni společně "zafetovali".

Děkujeme učitelskému sboru, že nám tuto přednášku umožnili. Hlavně děkujeme panu Doudovi za příjemné povídání.

Adam Růžička, Eliška Frýdová IX.A