Dobrých skutků je třeba všude, a nejen o Vánocích!

24.05. 2019

Třída 9.B se pomalu, ale jistě loučí s naší základní školou. Stihli jsme toho za devět let školní docházky hodně. Na něco budeme vzpomínat s úsměvem, na něco raději rychle zapomeneme, ale jsme rádi, že jedna z posledních věcí, které ještě stihneme, je dobrý skutek. A protože si uvědomujeme, jaké máme štěstí, že žijeme v dostatku, a také to, že v různých koutech světa lidé takové štěstí nemají, rozhodli jsme se už před vánočním jarmarkem naši malou pomoc směřovat do světa.

Vzpomínáte ještě na vánoční čas a na školní jarmark? „Veselé Vánoce!“  znělo na něm po celé odpoledne. Všude byla cítit skořice, vůně vánočních dobrot, k tomu radostná pohoda a veselá a milá setkání. Při troše snahy si ještě vybavíme všechen ten krásný vánoční zmatek, úsměvy babiček, které se opět potkaly se svými vnoučaty, nebo vtipné poznámky tatínků, kteří řešili, jaký výrobek má na svědomí právě jejich dítko.

Říká se, že Vánoce jsou svátky, kdy mají být lidé spolu, a myslíme, že přesně to se nám povedlo. I podle ohlasů návštěvníků se jarmark opravdu vydařil. A protože jsme si uvědomovali, že je pro naši třídu už posledním, snažili jsme si ho užít. U toho jsme zvládli obsluhovat návštěvníky kavárny ve školním klubu, zpívat a hrát koledy a nadělat si ještě pár pěkných společných vzpomínek. Při tom se nám podařilo vybrat 2520 Kč. Za utržené peníze jsme nedávno poslali třem chudým rodinám v Africe něco, co jim usnadní život – věnovali jsme jim 2 kozy a 1 včelí úl.

Tímto článkem bychom chtěli všem, kteří se na této pomoci podíleli (ať už jste dobroty vyráběli, nebo kupovali), moc poděkovat a připomenout vám, že trávit čas se svými blízkými, rozdávat úsměvy a šířit pozitivní náladu nebo pomáhat bychom neměli jen na Vánoce. Nezapomínejme na to!

Vaše 9.B

(Bára Šimáková, Pavla Sedláčková, Zdeňka Sládková)