Deváťáci rozdávali laskavost

14.11. 2017

Den 13. listopadu je vyhlášen Mezinárodním dnem laskavosti, a tak jsme se se třídou pro vykonání pár laskavostí rozhodli. Cílem byla návštěva psího útulku v Českých Budějovicích a českobudějovické nemocnice, přesněji jejího dětského oddělení.

Ráno jsme vyrazili v 7:15 vlakem do ČB. Po příjezdu jsme si dali půlhodinový rozchod v obchodním centru Mercury. Poté jsme se vydali do psího útulku. Byly to asi 3 km cesty. Když jsme dorazili do útulku, paní nám něco málo o tomto zařízení řekla. Předali jsme finanční dar na léky, plyšáky a pamlsky pro pejsky. Rozdělili jsme se do skupinek a paní nám přidělila pejska na venčení. Prošli jsme se s ním v parku a asi po hodině ho vrátili zpět do útulku. Rozloučili jsme se a vyrazili na další laskavost do nemocnice. Při cestě jsme se ještě zastavili na oběd.

V nemocnici jsme se rozdělili do dvou skupin. Každá skupina si vzala nějaké dárky pro děti např. pexeso, omalovánky, plyšáky, apod. Rozdali jsme dárky a vyrazili jsme zpět na nádraží k cestě domů. Bylo krásné vidět děti, jak se usmívají a mají radost.

Máme nezapomenutelné zážitky na celý život. Je to krásný pocit.

Tina Straková, 9.B