Cyklovýlet 7. B

27.06. 2018

V neděli 17. 6. ráno jsme se všichni sešli u školy, naložili svá zavazadla do auta a po drobném zdržení způsobeném ošetřováním zranění po prvním pádu z kola jsme vyjeli na kolech do Tučap.

Když jsme dorazili na místo ubytování - k myslivecké chatě, postavili jsme si stany, posvačili s láskou osmažené řízečky od maminek a vyrazili vstříc kilometrům. První zastávka byla v Krátošících na rozhledně. Pokračovali jsme směrem na hrad  Choustník. Vystoupali jsme na zříceninu a z věže se rozhlédli po okolí. Po návratu do Tučap jsme si opekli buřty, zahráli hry, s doprovodem kytar zazpívali písničky a šli spát.

Ráno jsme hned po snídani vyjeli na hlavní cyklotrasu, která vedla přes Červenou Lhotu, Kardašovu Řečici až k Nežárce na jez Metel a přes Dírnou zpět. Navečeřeli jsme se v restauraci, zahráli si volejbal a u chaty jsme si ještě při doprovodu kytar zazpívali. Ale pak už jsme unavení zalezli do stanů.

Celé úterní odpoledne nám zabrala procházka po okolí. Cesta vedla v lesích, mezi poli a rybníky. Navštívili jsme také tučapský židovský hřbitov. Energii jsme doplnili opět v restauraci a odpoledne jsme se vydali přes Myslkovice zpět na kolech do Soběslavi. Než jsme však zastavili u školy, obkroužili jsme celé město, abychom si splnili vytoužený cíl!

Výlet se nám všem líbil a moc jsme si ho užili. Dohromady jsme ujeli 101 km a z tohoto výsledku měla celá třída velkou radost.

za 7.B Lucka Pejšová