Cesta kolem světa

25.08. 2016

Na „Cestu kolem světa“ se prostřednictvím etapové hry vypravili účastníci letošního tábora v Dírné. Formou vyprávění, rozmanitých úkolů a her postupně získávali informace o jednotlivých světadílech. Výsledky etap byly graficky znázorňovány na velké nástěnné mapě světa.

Při návštěvě Ameriky si děti zahrály na zlatokopy, vydaly se na „Indiánskou stezku“. V ní prokázaly postřeh, stopařskou dovednost a indiánskou moudrost. Po úspěšném absolvování stezky následovala „Plavba po Amazonce“. V průběhu této akce si děti zasoutěžily a zároveň se dozvěděly několik základních údajů o této nejdelší řece světa. Na africkém kontinentu bylo pro děti připraveno „Lovecké safari“. V Evropě prožily prázdninové dobrodružství při hrách „Pevnost Boyard“ a „Hazard“. V Asii si zahrály pantomimické divadlo a drobné pohybové hry, které si oblíbily děti v Číně, Rusku a Japonsku. V Austrálii si děti zaskákaly jako klokani při štafetových hrách. S nadšením se zapojily do přitažlivé hry „Trosečníci na ostrově“. Nejnapínavější byla hra „Ledové kry“ v Antarktidě, neboť rozhodla o celkovém pořadí oddílů v etapové hře.

Pestrý program, který doplňoval etapovou hru, nabídl dětem sportovní turnaje, výlety do okolí tábora, zábavné soutěže jednotlivců i oddílů, atletickou olympiádu, štafety s vodou, soutěž ve střelbě ze vzduchovky, tradiční táborovou pouť, zpěv s doprovodem kytary.

Zážitkem byla pro všechny účastníky tábora návštěva hasičů z Přehořova a členů Vodní záchranné služby ze Soběslavi. Děti si teoreticky i prakticky zopakovaly zásady první pomoci, vyzkoušely si hasičskou výstroj, jízdu na raftech a aktivně se zapojily do hasičské soutěže.

Celý tábor byl ukončen vyhlášením výsledků etapové hry, předáváním medailí, drobných dárků, diskotékou a ohňostrojem.

Za úspěšné zabezpečení a průběh tábora, kterého se zúčastnilo celkem 54 dětí, patří poděkování jeho organizátorům, hasičům z Přehořova, Vodní záchranné služby, p. Wratislavovi, Průšovi, Suchanovi, Rokosovi a sponzorům: Fontea, Madeta, Efko, Goldim, Bohemia chips Choustník – p. Gajdolín, pí Bicerová, p. Gruber.

Dagmar Pechová, vychovatelka ŠD