Biologická olympiáda

13.02. 2020

Dne 29.1. 2020 proběhl na naší škole 54. ročník Biologické olympiády na téma „Těžký život ve vodě“. Vědomostní soutěže se zúčastnilo 8 žáků z 6. – 9. ročníků. Ve školním kole žáci řešili praktické a teoretické úkoly podle zadání a poznávali předložené přírodniny.
   Nejlepšími řešiteli se stali Matěj Rucký z 8.A a Barbora Vaňková ze 7.B. Bohužel pro malý počet získaných bodů, žádný z účastníků nepostupuje do okresního kola. Přesto všem soutěžícím děkujeme za projevený zájem a snahu. Jelikož soutěž je rok od roku těžší, vyžaduje velmi pečlivou přípravu a velký okruh znalostí z biologie.

H. Kabešová, P. Lukešová